جدید ترین اخبار موسسه آموزش عالی علوم شناختی

چهاردهمین فراخوان حمایت از طرح‎ های پژوهشی

درحوزه توسعه روش‌ها و ابزارهای ارتقاء و توانبخشی شناختی

با هدف استفاده از روش های نوین و کارآمد در راستای ارتقاء و توانبخشی شناختی، چارچوب و شیوه اجرایی شرکت پژوهشگران، متخصصان و علاقه مندان در چهاردهمین فراخوان حمایت از طرحهای پژوهشی در حوزه توسعه روش‌ها و ابزارهای ارتقاء و توانبخشی شناختی اعلام شد.

 ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در راستای ماموریت خود به دنبال "افزایش سرمایه شناختی جامعه، پیشگیری و کاهش عملکرد شناختی با استفاده از مداخلات و خدمات شناختی" می باشد.

 در این فراخوان آمده است: با افزایش چالش های فردی و اجتماعی، تغییر در سبک زندگی در محیط فیزیکی و افزوده شدن حضور در فضای مجازی به ابعاد زندگی، اهمیت توانمندی­های شناختی برای زندگی بهتر برجسته تر از گذشته شده و توسعه دانش و فن آوری در حوزه شناختی به همراه فراگیری فضای مجازی امکان ایجاد و استفاده از روش­های نوین را برای حفظ و ارتقای توانمندی های شناختی فراهم کرده است.

 در بخشی دیگر از اهداف این فراخوان با اشاره به اینکه با توجه به افزایش متوسط سن جامعه، لازم است با حفظ و کاهش سرعت افت توانمندی­های شناختی در بزرگسالان زندگی آنان بهبود و میزان بهره­مندی همگان از تجارب و توانمندی­های آنان ارتقا یابد، اضافه شده است: این امر در راستای حفظ و افزایش بهره­مندی از سرمایه بزرگ انسانی بزرگسالان است و توجه ویژه به سبک زندگی، ظرفیت­ها و ابعاد فرهنگی و اجتماعی جامعه ایرانی و افزایش سواد سلامت شناختی برای ارتقا و حفظ توانمندی­های شناختی در راستای استفاده از روش­های مبتنی بر شواهد علمی در اولویت قرار دارد.

در ین فراخوان اعلام شد ، طرحهای پذیرفتهشده به صورت مشترک توسط ستاد و سرمایهگذاران مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

 در چهاردهمین فراخوان حمایت از طرحهای پژوهشی در حوزه توسعه روش‌ها و ابزارهای ارتقاء و توانبخشی شناختی، طرحها و پیشنهادها در دو قالب مورد پذیرش قرار می­گیرند. در قالب اول " بومی سازی، طراحی، ساخت، ارزیابی اثربخشی و یا کارآزمایی بالینی روش های مختلف ارتقاء و توانبخشی شناختی و نیز تولید دانش در این حوزه"  مطابق با اولویت های ذکر شده بررسی می شوند و در این مرحله پژوهشگران می‌توانند با دریافت و تکمیل فرم پیشنهاد طرح شماره 1 در این فراخوان شرکت نمایند.

 در قالب دوم افراد و مؤسساتی که محصولات شناختیِ از قبل طراحی و یا اجرا شده دارند، می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند تا با معیارهای مورد نظر ستاد مورد ارزیابی قرار گیرند، این دسته از شرکت‌کنندگان می‌توانند با دریافت و تکمیل فرم پیشنهاد طرح شماره 2 در این فراخوان شرکت نمایند و پروپوزال های خود را در بازه زمانی 99/04/25 لغایت 99/05/25 (غیر قابل تمدید) از طریق کارتابل کاربری خود در سایت ستاد بارگذاری نمایند.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/04/17
  • تعداد مشاهده : 1016 بار
تماس با ما

رایانامه:ICSS@iricss.org

تلفن:76291130-021

نمابر:76291140-021

نشانی: فاز 4 شهر پردیس، میدان عدالت، انتهای بلوار سفیر امید، بلوار علوم شناختی، بلوار شهید چمران

کد پستی:1658344575

کانال تلگرام موسسه

نماد الکترونیکی
نقشه جغرافیایی